کلبه نوری


استفاده از کلبه نوری برای جذب مشتری در پاساژ ها و مراکز خرید

 
کلبه نوری در مرکز خرید ( پاساژ ) برای جذب مشتری و خاص کردن پاساژ و خاطره انگیز کردن خرید با یک عکس ساده
 
این کلبه نوری دارای قطر 3.5 متر می باشد، که اسکلت آن یک سازه فلزی سبک و جدا شدنی است ، یعنی به راحتی قابل نصب و در مواقع نیاز جدا شدنی و قابل جابه جایی است این المان نوری از ترکیب ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های ال ای دی نواری گارانتی دار ساخته شده است که در این مورد از ریسه های صورتی و آفتابی ( طلایی ) استفاده شده است ولی بسته به سلیقه و نوع معماری و تم های مورد استفاده در محل می توان رنگ ریسه ها را تغییر داد . ریسه های ال ای دی سوزنی تولید بانور در رنگ های نور سفید ، آفتابی ، زرد ، سبز ، قرمز ، آبی ، فیروزه ای و صورتی تولید می شود. که در این المان می توان از یک رنگ ریسه و یا چند رنک به صورت ترکیبی استفاده کرد.
امروزه یکی از راه های جذب مشتری برای فروشگاه ها ، پاساژها و مرکز خرید ، لذت بخش نمودن خرید برای مشــــتری است . که المان نوری کلبه یکی از بهترین راهای لذت دادن به مشتری در هنگام خرید است زیرا با گرفتن یک عکس هم می تواند خرید را برای خود خاطره انگیز کند و هم با توجه به گستره ی استفاده از شبکه اجتماعی یک تبلیغ بدون هزینه برای مجموعه باشد.
گاهی اوقات بنا بر دلایلی اصلا کسبه تمایلی به اجاره مغازه ندارند این دلایل می تواند پرت بودن محل قرار گیری مغازه ، عدم استقبال مشتری ها از طبقات زیرین یا فوقانی یک پاساژ ، موقعیت جغرافیای پاساژ و یا نوع معماری مرکز خرید باشد چون روحیه لازمه برای جذب مشتری در مجموعه را نمی بینند. که ایجاد جلوه های بصری مانند کلبه نوری می تواند یک راه برون رفت از این معضل باشد .
 

ایجاد جلوه بصری برای شهروندان و توریست ها با نصب کلبه نوری

 
المان کلبه نوری با استفاده از ریسه های ال ای دی سوزنی آبی و آفتابی
 
این کلبه نوری دارای قطر 2.5 متر می باشد که دارای یک اسکلت فلزی مقاوم در برابر ضربه و شرایط محیطی است و نورپردازی آن از ترکیب ریسه های ال ای دی سوزنی آبی و آفتابی انجام شده ، ریسه های ال ای دی سوزنی که باید برای این دسته از المان های در دسترس عموم قرار دارد ، استفاده شود ، که ضد آب بوده و در برابر فشار کششی و تابش شدید نور خورشید مقاوم باشد همچنین گارانتی دار بودن ریسه اطمینان خاطر ایجاد می نماید ، که ریسه های تولید بانور تمامی این شرایط را دار می باشد.
سازه کلبه نوری را با متریال فلزی مختلفی می توان ساخت اما برای فضاهای باز بهتر است سازه سنگین و مقاوم باشد ، همچنین ساز را می توان به صورت یکپارچه یا جدا شدنی ساخت که بسته به درخواست و میزان هزینه مشتری دارد ، اگر قصد جابه جایی سازه در آینده وجود دارد بهتر است که سازه جدا شدنی باشد یعنی به صورت پیچ و مهره ، اما اگر قصد جابه جایی آن در آینده و جود نخواهد داشت می توان از المان به صورت یکپارچه استفاده نمود.
چه از سازه فلزی یکپارچه استفاده شود و چه از سازه فلزی جدا شدنی در فضا های باز بهتر است قبل از نصب المان کفی های فلزی داخل بتن کار شود که بعد از نصب سازه کلبه نوری بر روی آن پیچ یا جوش داده شود.
 

کلبه نورانی طرح دار

 
کلبه نوری آبی با طرح دانه برف سفید رنگ ترکیبی از ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های ال ای دی شلنگی گارانتی دار
 
قطر این کلبه اسکیمویی نیز 2.5 متر است که روی آن طرح دانه برف نیز نقش بسته است و می توان هر طرح یا نوشته و یا حروف دیگری را جایگزین آن نمود . ضمن اینکه این کلبه اسکیمویی از ترکیب ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های شلنگی ضد آب ، anti _ uv گارانتی دار سفید یخی ( مهتابی ) و آبی ساخته شده است.
 

یک نمونه کلبه نورانی طرح دار در حالت خاموش

 
کلبه نوری با سازه فلزی مقاوم در حالت خاموش با استفاده از ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های ال ای دی شلنگی
 
قطر این کلبه نوری که در حالت خاموش آن را ملاحظه می نمایید 4 متر است که با استفاده از پروفیل آهن ساخته شده و روی آن طرح دانه برف نیز نقش بسته است . این سازه به صورت یکپارچه ساخته شده و روی آن با استفاده از ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های شلنگی ضد آب ، anti _ uv گارانتی دار پوشیده شده است . ویژگی این المان نوری مشکی بودن سازه و سیم ریسه های ال ای دی می باشد و این موارد کمک می کند تا در شب فقط رنگ نور ال ای دی ها مشخص باشد.
 

کلبه نوری طرح اسلیمی

کلبه نوری طرح اسلیمی با استفاده از ریسه ال ای دی سوزنی و ریسه ال ای دی شلنگی سفید یخی
کلبه نورانی اسلیمی با استفاده از ریسه ال ای دی سوزنی آفتابی و ریسه ال ای دی شلنگی مهتابی
ارتفاع این کلبه نوری 4 متر در عرض 2 متر و طول 2 متر با استفاده از ریسه های ال ای دی سوزنی چینی و ریسه های ال ای دی شلنگی چینی از ترکیب دو رنگ آفتابی و سفید یخی ساخته شده است .