فواره نوری

المان نوری فواره ترکیبی از ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های ال ای دی شلنگی اجرا شده توسط شرکت MK اتریش نمای بالای المان نوری فواره ترکیبی از ریسه های سوزنی و ریسه های شلنگی ضمانت دار المان جهت نور پردازی شهری ، پارک ، پاساژ ، مراکز خرید ، فرودگاه و ... المان نوری فواره با ریسه های ضد آب ، مقاوم در برابر نور خورشید ، اتصالات واتر پروف ، سازه جدا شدنی ، IP65 ، نصب سریع و آسان ، وزن سبک و دو سال ضمانت قابل ساخت در انواع اندازه ها المان فواره با ریسه های نواری پیکسلی و ریسه های نواری شیلنگی وریسه های سوزنی المان نوری فواره چهر طبقه ترکیبی از ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های ال ای دی نواری دیتا آبنمای نوری 2 طبقه ترکیبی از ریسه های ال ای دی نواری سفید یخی و آبی دکوراتیو شهری فواره سه طبق ترکیبی از ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های DMX به صورت آبشاری المان نوری فواره با ریسه های ضد آب و ضد آفتاب IP65 با ولتاژ ایمن 36 ولت نورپردازی شهری با استفاده از دکوراتیو های نوری به صورت ضمانت دار ولتاژ ایمن دکوراتیو شهری فواره نوری که از در ساخت آن فقط از ریسه شلنگی سفید یخی استفاده گردیده

ایده
فواره سنگی

ایده ساخت هر چیزی به صورت المان نوری می تواند فوق العاده اتفاقی باشد که هر شیء یا جسمی قابلیت الگو برداری را دارد و با ترکیب خلاقیت و کار های انجام شده در خارج از کشور می توان به یک ایده جذاب دست یافت ، این المان نوری فواره نیز یکی از ایده های جذاب است .
همانطور که در تصویر بالا می بینید از یک آبنمای فواره سنگی الگو برداری شده است.

طرح نهایی
فواره نوری

المان نوری فواره با سازه فلزی سبک و مقاوم و ترکیبی از ریسه های ال ای دی سوزنی تولیدی شرکت آبان نور پارس و ریسه های شلنگی لوپ لایت با دو سال ضمانت است این المان دارای ارتفاع 3 متر و حداکثر قطر 2 متر می باشد . اما بسته به محیط نصب در اندازه های گوناگونی ساخته می شود.


طراحی سه بعدی
اندازه های دقیق

شرکت آبان نور پارس بعد از ایده برداری و یا سفارش مشتری ابتدا المان را طراحی سه بعدی می کند و با استفاده از خلاقیت ، میزان بودجه مشتری ، محل نصب المان ، ابعاد المان و بسیاری از پارامتر های دیگر اقدام به نقشه کشی سه بعدی المان می نماید و با دریافت تائیدیه مشتری اقدام به ساخت المان می کند.

ساخت
استفاده از بهترین متریال

مجموعه بانور بعد از طراحی و تائید نقشه سه بعدی توسط مشتری شروع به ساخت المان می کند و در طول ساخت المان مشتری را در جریان جزئیات ساخت المان قرار می دهد

فیلم مونتاژ فواره نوری


برای اینکه به درک بهتری از شرایط طراحی یک المان نوری برسیم در اینجا با یکدیگر برخی از موارد مهم در طراحی و ساخت آبنمای نوری را مورد بررسی قرار می دهیم

هدف از نصب این نوع المان نوری چیست ؟


گاهی هدف از نصب یک المان نوری برای ایجاد نشاط عمومی در جامعه است ، که در اینصورت باید طراحی آن به گونه ای باشد که قابلیت عکس گرفتن در کنار المان وجود داشته باشد ، و یا هدف از نصب المان ایجاد یک جلوه بصری برای ورودی یک شهر است یا شاخص کردن یک میدان یا محل است که در این شرایط باید این آبنمای نوری به گونه ای طراحی شود که افراد در حال گذر به راحتی المان را ببینند که این مورد با ابعاد فواره نوری ارتباط مستقیم دارد.

 

محل نصب این المان در کجاست ؟


این المان قرار است در یک پارک نصب شود .
کنار یک خیابان جهت ایجاد جلوه بصری و یا عکس گرفتن شهروندان یا مسافران نصب می شود .
در مرکز یک میدان در ورودی شهر برای ایجاد نشاط و شاخص کردن شهر در نظر خودرو های عبوری در شب نصب می گردد .
قرار است در یک فضای بسته جهت نورپردازی پاساژ یا مرکز خرید استفاده شود .

ابعاد این نوع از دکوراتیو نوری چقدر است ؟


ابعاد این دکوراتیو نوری بسیار وابسته است به :
محل نصب المان
قیمت تمام شده این المان که مورد انتظار مشتری هست چقدر است .
 

قیمت تمام شده فواره نوری در حدود چقدر است ؟


قیمت به موارد زیر بستگی دارد :
ابعاد فواره نوری
جنس سازه فلزی
جداشدنی بودن و یا یکپارچه بودن المان نوری
متریال استفاده شده در ساخت سازه
متریال استفاده شده برای بخش نورپردازی آبنمای نوری
استفاده از اجناس درجه 1 ضمانت دار برای المان یا اجناس درجه چندم

کفی فلزی
در داخل بتن

این دسته از دکوراتیو ها جهت نورپردازی شهری معمولاً بر روی یک کفی فلزی که داخل بتن کار شده با پیچ بسته می شود که در مقابل باد و شرایط محیطی استحکام لازم را داشته باشد این کفی متناسب با جهت نصب المان برای مشتری همراه با المان ارسال می گردد.

تامین برق المان
از تابلو برق

برای تامین برق المان نوری بهتر است یک لوله برق پی وی سی در کنار کفی داخل بتن کار گذاشته شود و از آنجا به تابلوی برق که در نزدیکی المان نوری قرار دارد وصل شود یک لوله برق 20 میلی متر کفایت می کند ، درون تابلو برق یک کلید مینیاتوری همراه با درایور المان قرار می گیرد پس لازم است تا ابعاد مناسبی برای تابلو برق در نظر گرفت و اگر سیم ارت در محل نصب داریم بهتر است که آن را به بدنه سازه وصل نمود .


وزن سبک
آسانی نصب فواره نوری

اجزای المان های ساخته شده توسط شرکت آبان نور پارس ( بانور ) بسیار سبک و جدا شدنی است به گونه ای که با حداقل نیرو در کمترین زمان ممکن توانایی نصب و یا جابجا کردن المان فواره نوری وجود خواهد داشت.

فیش ضد آب
روشن کردن اجزا

بخشهای مختلف دکوراتیوهای شهری ساخته شده توسط بانور با استفاده از فیش های واتر پروف به صورت استاندارد به یکدیگر وصل می شوند و از اتصال های غیر استاندارد در این المان ها پرهیز می شود که همین امر باعث دوام و راحتی نصب المان های تولیدی شرکت آبان نور پارس می شود . و همچنین سهولت در جابجایی را به دلیل ایجاد تنوع در محیط شهری را همراه دارد..


مجزا بودن آبنمای نوری
سهولت حمل و نقل

کلیه اجزای المان های تولیدی شرکت آبان نور پارس به صورت مجزا می باشد که این امر کاهش هزینه های حمل و نقل ، به کار گیری حداقل نیرو و جلوگیر از آسیب به المان را همراه دارد.

ریسه های شلنگی
2 سال ضمانت و شدت نور عالی

ریسه های شلنگی استفاده شده برای المان آبنمای نوری ساخت شرکت آبان نور پارس همانند ریسه های ال ای دی سوزنی تولید داخل کشور می باشد این ریسه ها دارای مدت دو سال ضمانت تعویض و شدت نور عالی است که توسط شرکت نیک تاب نور یزد ( LOOPLIGHT ) به تولید می رسد.


ریسه های LED سوزنی
ضد آب ، ضد آفتاب و 2 سال ضمانت

ریسه های ال ای دی سوزنی استفاده شده برای این دکوراتیو شهری ضد آب بوده و در مقابل نور شدید خورشید برای مدت زمان طولانی دوام می آورد . همچنین به مدت دو سال ضمانت تعویض دارد ، و این به منزله ی عمر مفید ریسه نیست بلکه یعنی طی 2 سال با بروز هر مشکلی در ریسه ، با تحویل به شرکت می توانید یک ریسه جدید دریافت نمائید .

متراژ بلند ریسه های سوزنی
قابل اتصال به هم

ریسه های ال ای دی سوزنی در انواع متراژ و تراکم به صورت ریتمیک و ثابت توسط بانور تولید می گردد این ریسه ها هر 8 متر دارای یک فیش واتر پروف مهره دار است که به افزایش طول ریسه تا 160متر منجر می شود.


رنگ بندی متنوع
ریسه سوزنی ، ریسه شلنگی و سازه فلزی

ریسه های ال ای دی سوزنی و ریسه های شلنگی استفاده شده برای این المان را می توان به صورت ترکیبی از انواع رنگ ها انتخاب نمود .

انواع ریسه سوزنی
خطی ، قندیلی ، آویز و ...

ریسه های ال ای دی سوزنی در انواع خطی قندیلی ، آویز و ... توسط شرکت آبان نور پارس در انواع رنگ های سفید ، آفتابی زرد ، قرمز ، صورتی ، آبی ، سبز و مولتی تولید می شود.


ابعاد و اندازه
اشکال مختلف

هیچ محدودیتی درابعاد ، اندازه و شکل المان های نوری ساخته شده توسط بانور وجود ندارد و می توان انواع دکوراتیو را برای نورپردازی شهری ، پارک ، مراکز خرید ، مجتمع های تجاری ، مسکونی و پاساژ ها تولید نمود .

ضمانت نامه کتبی
به مدت 2 سال

محصولات تولیدی بانور با دو سال ضمانت کتبی به مشتریا ن عزیز ارائه می گردد و تا بهره برداری از المان خود را موظف به راهنمایی در جهت بهترین موقعیت نصب و نحوه نصب می داند


بسته بندی با استحکام
ایمنی حمل و نقل

محصولات تولیدی بانور دارای بسته بندی می باشد و این امر مانع بروز آسیب به المان نوری فواره در طی جابه جایی است .